Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği (ZONSİAD)'nin yardım kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. 500 gıda paketiyle başlayan kampanya kısa sürede 5000 bin adede ulaşırken, gurbetteki Zonguldaklılar'ın hemşerilerini unutmaması, umutlandırdı.

ZONSİAD'ın "Virüs Değil İyilik Bulaştıralım" sloganıyla başlattığı gıda ve maske yardım kampanyası çığ gibi büyüdü. İstanbul'daki derneğin İlk etapta 500 adet gıda paketi için başlattığı yardım çağrısına İstanbul ve Almanya'daki gurbetçi işadamlarının yardımı çığ gibi büyüdü. 500 adet gıda paketi kısa sürede 5000 bin adet sayıya ulaştı. Geçen hafta Zonguldak'a gönderilen 1 TIR dolusu 1000 adet gıda paketi ile çok kullanımlı 7 bin 500 adet maske ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Kısa sürede büyüyen kampanyaya İstanbul ve çevre illerdeki gurbetçi işadamlarının desteğiyle bu hafta da 3 adet TIR Zonguldak'a ulaştırılacak.

VİRÜS DEĞİL İYİLİK BULAŞTIRDIK

Konuyla ilgili Halkın Sesi'nin sorularını cevaplandıran ZONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Tıskaoğlu, "Cumhurbaşkanı'nın başlattığı kampanyadan sonra yönetim kurulu üyelerimizden Asım Cumhuryılmaz'ın önerisi üzerine yönetim kurulu olarak Zonguldaklı hemşehrilerimiz için yardım kampanyası başlatma kararı aldık. 500 adet gıda paketiyle beraber inanılmaz talep oldu. Özellikle Erol Nalbant çok değerli destek verdi. Özellikle Almanya'daki gurbetçi dostlarımız Gülbahar Merdiven ve Muharrem Çakan'a da teşekkür ediyoruz. 500'le başladığımız kampanyamız 5000 adede doğru ilerliyor. 1000 adet aileye gıda paketi ulaştırdık. 7.500 adet de çok kullanımlık maske dağıttık. Kampanyamıza destek çığ gibi büyüdü.

Şu an kampanyamız devam ediyor. Haftaya kısmet olursa Zonguldak'a 3 Tır daha göndereceğiz. Allah'ın izniyle fitil ateşlendi. İnsanlar bunu bekliyormuş .

Herkes çok mutlu oldu. Hem yardımda bulunan işadamlarımız ve esnaflarımız hem de yardıma ihtiyacı bulunan hemşehrilerimiz bu işten çok memnun oldular. iyi ki böyle bir kampanya başlatmışız. Özellikle İstanbul'daki işadamları doğdukları toprakları unutmamışlar, bunu gördük. Bu kampanyadan yetkililerimiz de memnun kaldı. Onlara da yardım paketleri ve maskelerin mahiyetini aktardık. Oldukça memnun kaldılar. İleri ki zamanlarda da bu birlikteliği sağlayacağız. 30 büyükşehirle birlikte anılan Zonguldak'ımızın adını bundan sonra daha büyük ve daha örnek başarılarla duyuracağız.

Zonguldak insanı birlik olmayı öğrenmesi lazım. Bu tarihi fırsattır. Bunu değerlendirebilirsek İstanbul'dan Zonguldak'a terse göçü sağlayabiliriz. Ve devlet büyüklerimizin de böylelikle dikkatini çekmiş oluruz. Bu kampanya bunu bize açıkça göstermiştir. Kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ederiz. Virüsü değil iyiliği bulaştıracağız"