Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) tarafından "Virüs değil iyilik bulaştır" sloganıyla başlatılan "Bir El de Sen Uzat" kampanyasında 4 Tır daha İstanbul'dan Zonguldak'a yola çıktı.

İlk etapta gurbetteki Zonguldaklı iş insanlarının destekleriyle 500 aile için başlatılan gıda yardımı çığ gibi büyüdü. Zonguldak'taki ihtiyaç sahibi aileler için gurbetteki iş insanları tarafından toplanan yardımlar, kısa sürede 5000 bini aştı. Bu kapsamda hazırlanan 4 Tır dolusu yardım kolisi, Zonguldak'taki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere İstanbul'dan yola çıktı.

İŞ DÜNYASI SEFERBER OLDU

Kampanyanın çığ gibi büyüdüğünü dile getiren ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, "Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) olarak 500 hedefi ile başlattığımız “Bir El de Sen Uzat” kampanyasında, çığ gibi büyüyerek 5000’i geçmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Geçtiğimiz haftalarda gönderdiğimiz ilk tırın ardından kumanyalarımızdan oluşan 4 tır daha Zonguldak’taki ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize yarın dağıtılmak üzere bugün İstanbul’dan yola çıkmıştır. Bu başarıda payı olan, her anlamda desteğini esirgemeyen ve canla başla çalışan herkese can-ı gönülden teşekkür ediyoruz." dedi.