İşadamlarından Şehit Yakınları İçin ‘Kurban’ Kampanyası

Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) yönetim kurulu üyeleri görüntülü video konferans ile toplantı gerçekleştirdi.

ZONSİAD yönetim kurulu üyeleri video konferans ile yaptıkları toplantı ile yaklaşan Kurban Bayramı vesilesi ile başlatmış olduğumuz bağış kampanyasının detaylarını istişare etti. Toplantıya ilişkin yapılan görüşmelerde; “Ortak bir amaç doğrultusunda güzel memleketimize hizmet vermek ve hemşehrilerimize fayda sağlamak amacıyla mevcudiyetini idame eden oluşumumuz, tüm dünyayı etkisi altına pandemi nedeniyle global olarak geçirmiş olduğumuz, birbirimize her zamankinden daha çok destek vermemiz gereken bu zor günlerde hepimizin doğup büyüdüğü, her birimizin farklı hikayesinin olduğu güzel memleketimize olan vefa borcunu bir nebze de olsa ödeyebilmek amacıyla elde edilen kurbanları Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği’ne bağışlama yönünde karar almıştır. Uğruna çok şehit verdiğimiz, hepimizin şu an bulunduğu yere gelmesine vesile olan, bizlere helal yemeyi nasip eden, şehrimizin yegane geçim kaynağı olan madenlerimizde hayatlarını kaybeden emekçi kardeşlerimizin geride kalan ailelerine Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği aracılığıyla dağıtılacak olan kurbanların elde edilmesinde maddi ve manevi anlamda emeği geçen, bağışta bulunan tüm üye ve dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sevgili Orhan Veli Kanık’ın da dediği gibi;

*Güneşli bir günde*
*Masmavi göreceğiz Karadeniz’i*
*Balkaya’dan Karpuz’a kadar.*
*Karış karış biliriz bu şehri;*
*EKİ’nin çiçekli bahçeleri,*
*Rıhtıma kömür taşıyan vagonlarıyla;*
*Paydos saatlerinde yollara dökülen,*
*Soluk benizli insanlarıyla.*
*Siyah akar Zonguldak’ın deresi*
*Yüz karası değil, kömür karası*
*Böyle kazanılır ekmek parası*
Karadeniz’in mavisi için kömür karası ile en helalinden ekmeğini kazanan ve bu uğurda hayatını kaybeden bütün maden emekçilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”