ÖMER EMEÇ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ1993 Zonguldak doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamladıktan sonra lisans eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve öğrenim dili %30 İngilizce olan Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2017 yılında mezun olmuştur.

Avukatlık stajına İstanbul Barosu’nda başlamış ve ağırlıklı olarak uluslararası hukuk alanında yabancı şirketler ile faaliyet göstermekte olan bir hukuk bürosunda tamamlamıştır. Staj süresi içerisinde Türkiye’de faaliyet göstermekte olan bir gazetede de basın hukuku alanında çalışmıştır. Yine bu dönemde; Türkiye’nin önde gelen bir hukuk bürosunun bünyesinde düzenlenen, farklı sektörlerdeki lider iş insanlarının eğitim verdiği bir akademinin komite üyeliği görevinde bulunmuştur.

Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra Emeç Hukuk Bürosu’nun yönetici ortağı olarak avukatlık yapmaya başlamıştır. Ağırlıklı olarak ticari şirketlerin hukuki danışmanlığını yapmaktadır. Buna ek olarak ise; sosyal sorumluluk bilinciyle, İstanbul Barosu

bünyesinde, ihtiyaç sahibi vatandaşların hukuki ihtilaflarında temsil edilmelerini sağlayıcı avukatlık görevini yerine getirmektedir.
İstanbul’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının sosyal sorumluluk niteliğindeki etkinliklerine katılım sağlamıştır. Halen ZONSİAD Zonguldak Sanayici Ve İş İnsanları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Genç ZONSİAD Başkanlığı görevlerini yerine getirmektedir.