RUKİYE (EMEÇ) KARAYAĞIZ

HUKUKİ İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI05.09.1982 tarihinde Zonguldak'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı.

2000-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimi aldı.

2005-2006 yılları arasında Türkiye'nin önde gelen bir hukuk bürosunda stajını yaptı. 2006-2008 yılları arasında aracı ihracatçılık başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren bir grup şirketi bünyesinde avukatlık ve hukuk danışmanlığı yaptı. Bu dönemde Türk Dış Ticaret Vakfi- Dış Ticaret Uzmanlık Sertifikası aldı.

2008 yılında Emeç Hukuk Bürosunu kurdu. Evli ve iki çocuk annesi olan Av. Rukiye (Emeç) Karayağız halen Emeç Hukuk Bürosunda aktif olarak avukatlık yapmaktadır.

Emeç Hukuk Bürosu İstanbul'da kurulmuş olup gerek ticari şirketlerin gerekse de şahısların karşılaştıkları hukuki ihtilafların çözümü ve söz konusu ihtilafların meydana getirebileceği olumsuz etkilerin en aza indirgenmesi hususunda etkin bir şekilde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Dinamik bir hukukçu ekibiyle çalışmalarını yürüten büro bundan aldığı güç ve sistemli çalışma ile hukuk ve danışmanlık hizmetlerini profesyonelce yürütmektedir.

Av. Rukiye Karayağız, Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği 08.02.2020 tarihli olağanüstü genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi seçilerek dernek adına çalışmalar yürütmeye başlamıştır.