SAMET EREN

STKLARDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISIGENEL PROFİL
1991 yılında Zonguldak ili Devrek ilçesinde doğdu. Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünde 2013 yılında, Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde 2015 yılında tamamladı. 2017 yılından itaberen Varna free universıty “Chernorızets Hrabar” İş Güvenliği Teknikleri ve Yangınla Mücadele konusunda doktora yapmaktadır.

ÇALIŞMA HAYATI
Lisans eğitimini tamamladığı 2013 yılında İBB Anıt ve Korunmaya Değer Ağaç Tespiti projesinde Orman Mühendisi olarak yer aldı.Proje bitiminde EREN ORMANCILIK ünvanlı Mühendislik firmasını kurarak ticari hayatına ilk adımını atmış olup Peyzaj ve Ormancılık sektöründe faaliyet göstermektedir.2014 yılında ise YURT OSGB ünvanlı İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri sunan şirketin %50 hissesini satın alarak hizmet sektörüne yatırım yapmış olup Ulusal ve Uluslararası çok sayıda şirketin İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini sağlamaktadır.

SİVİL TOPLUM VE SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARI
2014 yılından bu yana, ZONSİAD ‘da (Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Yönetim Kurulu Üyesi olup; ‘Genç Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanı’ , ardından “yönetim kurulu” ünvanıyla;
2016 yılından bu yana, TİGUDER’in (Tüm İş Güvenliği Uzmanları Derneği) Kurucu Üyesi olup; ‘Genel Başkan Yardımcısı’ ünvanıyla;
2017 yılında ise; ZONDEF’te (Zonguldak Dernekler Federasyonu) ‘Ticaret ve Sanayi Komisyon Başkanı’ ünvanıyla çalışmalarına devam etmektedir.
Bir çok projede yer alarak, İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları hakkında seminerler veren Samet Eren’in ‘Metal Sektöründe İş Güvenliği Uygulamaları’ isimli kitabı basım aşamasındadır.
Aktif siyasetle uğraşmakta olup 2018 yılı Nisan ayında AK Parti Esenler 6. Olağan kongresinde yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olup; Eylül ayında AK Parti Esenler İlçe Gençlik Kolları İlçe başkanlığına atandı. Akabinde 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Esenler Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi.
AK Parti Esenler Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı ve Esenler Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini devam ettirmektedir.